«УЛЫБКА «ФОРТУНЫ» - 2017» (U-12) Uśmiech Fortuny

Za nami międzynarodowy Turniej Uśmiech Fortuny - trzydniowe prestiżowe zawody zorganizowane przez Fortunę Mińsk(Białoruś). Turniej rozgrywany był w hali ze sztuczną nawierzchnią. Co ważne graliśmy na boisku wysokiej jakości oraz w systemie 8+1. Turniej podzielony był na dwa etapy. Pierwszy to faza grupowa, w której każdy zespół rozgrywał trzy mecze. Drugi dzień to mecz grupowy oraz faza finałowa, dzień trzeci to mecze o miejsca oraz finały. Udział wzięło 16 drużyn m.in. z Białorusi, Polski, Rosji, Łotwy.

W piątek pierwszy mecz z Tiskor Mińsk wygraliśmy 5:0 bramki strzelili Igor Szostek x2;Hubert Nowak; bramka samobójcza po dośrodkowaniu Czarka Marciniaka; Mikołaj Saraczewski.

W drugim meczu z FC Mińsk zaliczyliśmy bardzo słaby początek. Przegraliśmy 0:2.

W sobotę graliśmy ostatnie spotkanie w grupie z Fortuną II Mińsk wygraliśmy 1:0 strzelcem jedynego gola był Dominik Leszczuk.

Koniec końców grupę zakończyliśmy na II miejscu, co oznaczało, że zakwalikowaliśmy się do ośmiu najlepszych zespołów turnieju.

W kolejnym etapie w 1/4 finału czekał nas mecz z Goreżenie Mińsk. Regulaminowy czas gry przyniósł remis 1:1 strzelcem bramki Bartosz Mierzejewski o dalszej grze decydowały rzuty karne. Mając Tymka w bramce do karnych podchodziliśmy z przewagą psychiczną( 3:2) , do karnych podeszli Igor, Oli, Czarek. Wygrana zapewniła na grę o miejsca 1-4.

W niedzielę w 1/2 finału graliśmy z Fortuną I Mińsk. Po wyrównanym meczu musieliśmy uznać wyższość gospodarza turnieju ulegając 1:0

Nasz ostatni mecz w turnieju o miejsce 3 zagraliśmy z Swislocz Mińsk i ulegliśmy 1:0.

Turniej zakończyliśmy na 4 lokacie. Wiemy, że każdy rywal, z którym graliśmy był w zasięgu naszych możliwości. Absolutnie nie jesteśmy źli za przegrane mecze w ostatnich fazach turnieju. Było to dla nas bezcenne sportowe doświadczenie. Każdy zespół biorący udział w rozgrywkach prezentował bardzo wysoki poziom. Gra z tak wymagającymi przeciwnikami w wymiarze 240 minut w zaledwie trzech dniach kosztowała nas mnóstwo sił ale z pewnością to zaprocentuje.

W finale zawodów zagrali gospodarze Fortuna Mińsk oraz Drużyna z naszej eliminacyjnej grupy FC Mińsk, która wygrała turniej.

Każda drużyna w swoich szeregach miała dwóch zawodników z 2004 roku, my z tego zapisu nie skorzystaliśmy .